Foliograf sp. z o.o. | 30-798 Kraków | ul. Botewa Christo 1C
+48 12 312 52 01 | M: +48 509 719 044

Litery przestrzenne z pleksi

 Gama kolorystyczna pleksi jest ograniczona do wzornika producenta, a tak na prawdę zawęża się do kolorów dostępnych w hurtowni. Dlatego kolorowe litery przestrzenne z pleksi to zwykle spore wyzwanie dla projektanta. Ale nadruk UV znosi to ograniczenie kolorystyczne. W jaki sposób?

Teraz kolorowe litery przestrzenne z pleksi wykonujemy inaczej

Wykorzystując technologię bezpośredniego nadruku UV na bezbarwnej płycie pleksi uzyskujemy kapitalny efekt. Jest to połączenie blasku szkła z pełnokolorowym nadrukiem. Pleksi możemy zadrukować dowolnym motywem, wzorem, gradientem lub aplą. Dzięki temu projektanci nie muszę się już ograniczać do typowych kolorów dostępnych ze wzornika pleksi. Tak, projektanci i graficy mają do dyspozycji pełną przestrzeń barwną CMYK plus  biały tusz UV. Teraz dobór kolorów ogranicza tylko ich wyobraźnia.

Jak powstają różnokolorowe litery przestrzenne z pleksi?

Oczywiście do wykonania liter przestrzennych z pleksi nie wystarczy sama drukarka UV. Owszem dowolne kolory uzyskujemy przez bezpośredni nadruk UV białego i kolorowych tuszy. Ale przestrzenność logotypom i literom z pleksi jest nadawana przez wycinanie ich z nadrukowanej płyty ploterem. Jeżeli litery są frezowane to ich boki będą matowe. Ale błyszczący bok także możemy uzyskać wycinają litery przestrzenne z pleksi ploterem laserowym.

Jak montować litery przestrzenne z pleksi?

Do większości instalacji wystarczają kleje montażowe. Na zamówienie przygotowujemy logo i litery przestrzenne z pleksi w wersji samoprzylepnej do samodzielnego montażu wg odpowiedniego szablonu.

Litery przestrzenne z plexi to trwałość i estetyka!

Metoda nadruku UV bezpośrednio na pleksi jest sprawdzona i stosowana w naszej firmie od kilku lat. Najczęściej są wykorzystywane do prestiżowego oznakowania recepcji w biurach lub hotelach. Litery przestrzenne z pleksi  stosujemy także na szyldach, również tych podświetlanych. Najciekawsze efekty wizualne uzyskujemy drukując UV nie na froncie litery ale na jej spodniej części. W tedy faktycznie w pełni korzystamy ze znakomitego mariażu pleksi i druku UV. Realizacja oznakowania jest trwała i efektowna bo zarówno plexi jak i nadruk UV są odporne na warunki atmosferyczne.


Zobacz kilka przykładów jak wyglądają gotowe logotypy i litery przestrzenne z pleksi z nadrukiem w dowolnym kolorze. Co sądzisz o efekcie końcowym?

4 marca 2016
Share This